O mnie

Dr n.med. Aleksandra Maria Kicińska                

Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizantka Immunologii Klinicznej
Medical Consultant Natural Family Planning
Instruktor Metod Rozpoznawania Płodności
Wykładowca Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

www.naprolekarz.pl

Jestem lekarzem, który od wielu lat pracuje z parami z problemem niepłodności. Jestem Instruktorem Metod Rozpoznawania Płodności,  Konsultantem NaProTechnologii, przez kilka lat byłam kierownikiem Poradni Zdrowia Prokreacyjnego. Od wielu lat diagnozuję i leczę zaburzenia cyklu miesiączkowego na podstawie obserwacji wskaźników płodności prowadzonych przez pacjentki.
Zdrowie prokreacyjne i przyczyny niepłodności już od początków studiów były w sferze moich szczególnych zainteresowań. Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzę zajęcia dotyczące funkcjonowania gospodarki hormonalnej  kobiety i mężczyzny oraz zajęcia z Metod Rozpoznawania Płodności dla studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Fizjologii.Uczę przyszłych lekarzy fizjologii cyklu miesięcznego i spermatogenezy, jak mogą wykorzystać tę wiedzę w celu celowanego i prawidłowego leczenia zaburzeń cyklu miesięcznego i niepłodności.

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację w dziedzinie Chorób Wewnętrznych ukończyłam w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Gdańsku. W tym samym czasie prowadziłam badania naukowe dotyczące wpływu różnych czynników na rodzaj odpowiedzi zapalnej i immunologicznej organizmu ludzkiego. Jestem autorką publikacji medycznych z zakresu chorób wewnętrznych i dietetyki. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają mi na szerokie rozumienie mechanizmów endokrynologicznych i immunologicznych, które mogą mieć wpływ na płodność. W trosce o zdrowie moich pacjentów nieustannie zabiegam o poszerzanie wiedzy, przez uczestnictwo w kursach, śledzenie bieżącej prasy medycznej, a przede wszystkim przez prowadzenie badań naukowych nad cyklem kobiecym na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie pracuję także w Klinice Chorób Wewnętrznych i Chorób Tkanki Łącznej z Oddziałem IMmunologii kontynuując szkolenie zakresie Immunologii Klinicznej.

Moja praca to przede wszystkim troska o dobro pacjenta, wnikliwe szukanie wszelkich nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą być przyczyną niepłodności. U podłoża niepłodności może leżeć wiele różnych schorzeń. Niepłodność jest objawem wielu innych chorób, a nie chorobą sama w sobie. Nie można przywrócić płodności, nie przywracając zdrowia całemu organizmowi.

Pacjenci z problemem niepłodności, czy zaburzeniami immunologicznymi, metabolicznymi i hormonalnymi wymagają interdyscyplinarnego podejścia do zaburzeń zdrowotnych i potrzebują lekarza, który wszystkie problemy zdrowotne połączy, a następnie odpowiedzialnie ustali całościową terapię. Takie holistyczne leczenie możliwe jest przez lekarza naprotechnologa specjalistę chorób wewnętrznych.