Plan leczenia

LECZENIE NIEPŁODNOŚCI ZAWSZE DOTYCZY PARY

LECZENIE ZABURZEŃ CYKLU I NIEPŁODNOŚCI ZAWSZE ODNOSI SIĘ DO INDYWIDUALNEGO CYKLU KONKRETNEJ PACJENTKI

W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI PARY PLAN LECZENIA ULEGA MODYFIKACJI

I WIZYTA LECZENIA NIEPŁODNOŚCI I ZABURZEŃ CYKLU MIESIĘCZNEGO ODBYWA SIĘ U LEKARZA PROWADZĄCEGO

PO WIZYCIE U LEKARZA  PARA ZOSTAJE SKIEROWANA NA DALSZE KONSULTACJE.

PRZYKŁADOWY PLAN LECZENIA: 

Krok pierwszy:
I wizyta wprowadzająca – dla PARY lub dla kobiet z zaburzeniami cyklu miesięcznego:
POŁOŻNA: przedstawia plan leczenia zgodny z założeniem Interdyscyplinarnego Leczenia Niepłodności w Ośrodku InVivo, zbiera wywiad, porządkuje dotychczas wykonane badania, ukierunkowuje diagnostykę w celu przygotowania do I wizyty u lekarza prowadzącego. Pozwala to na zgłoszenie się na wizytę lekarską z aktualnymi wynikami badań w zależności od indywidualnej sytuacji pary, co przyspiesza postawienie diagnozy i ukierunkowanie terapii.

Krok drugi i trzeci równolegle:

Krok drugi: INSTRUKTOR OBSERWACJI CYKLU – nauka profesjonalnej obserwacji cyklu – kurs 3 spotkań w celu leczenia dopasowanego do indywidualnej sytuacji kobiety

Krok trzeci: wizyta u LEKARZA PROWADZĄCEGO, który na podstawie aktualnych badań wykonanych przez pacjentkę na zalecenie Położnej oraz aktualnego badania nasienia pacjenta stawia diagnozę, rokowanie i wdraża początkową terapię. Dalsze prowadzenie pary odbywa się w zależności od zmian w obrazie cyku miesięcznego pacjentki oraz dalszych wyników badań i konsultacji.

Krok czwarty: KONSULTACJA GINEKOLOGICZNA – usg tv, ustalanie potrzeb dalszego postępowania: diagnostyka infekcji dróg rodnych, skierowanie na badanie drożności jajowodów – HSG, skierowanie na inne zabiegi medycyny naprawczej układu rozrodczego (do szpitala na NFZ).

Krok piąty: konsultacje specjalistów w zależności od potrzeb pary: immunolog, genetyk, endokrynolog, hematolog, alergolog, gastroenterolog, urolog, androlog, psychiatra…

Krok szósty: kontynuacja leczenia zgodnie z indywidualnym cyklem pacjentki

 

TERAPIA UZUPEŁNIAJACA W LECZENIU NIEPŁODNOŚCI:

Dietetyk

Psycholog

Fizjoterapeuta uro-ginekologiczny

 

PRZYGOTOWANIE DO ODPOWIEDZIALNEGO RODZICIELSTWA:

Położna

 

 

.