fizjoterapeutka

mgr Zofia Barcikowska, fizjoterapeutka (uroginekologiczno-położnicza)

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, aktualnie doktorantka. Praca naukowo-badawcza, którą prowadzi dotyczy zagadnień fizjoterapii dna miednicy, a rozwój zawodowy jest ukierunkowany na fizjoterapię w uroginekologii i położnictwie.
Uczestniczka licznych kursów z zakresu fizjoterapii w uroginekologii, aktualnie w trakcie szkolenia „Fizjoterapia w nietrzymaniu moczu i stolca oraz w obniżeniu narządów miednicy mniejszej” certyfikowanego przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.
Prowadzi treningi mięśni dna miednicy, jak również terapię manualną i masaże w sposób delikatny i bezbolesny, jednak skuteczny. Dla utrwalenia efektów terapii stosuje kinesiotaping, czyli oklejanie specjalnymi plastrami. Ponadto prowadzi fizjoterapię wszelkich stanów związanych z ciążą oraz zaburzeniami poporodowymi. Proponowane zabiegi są dedykowane także kobietom borykającym się z zaburzeniami w sferze seksualności, cierpiącymi m.in. na pochwicę.
W ramach holistycznej opieki nad pacjentkami starającymi się o dziecko prowadzi masaże relaksacyjne dla osób przeżywających stres oraz napięcia związane z oczekiwaniem na upragnioną ciążę.