Galeria

W sobotę, 28 września 2019 r., w sercu gdańskiej starówki odbyły się kolejne już warsztaty w ramach projektu “Ratujmy płodność”, przeprowadzone przez specjalistów InVivoTym razem do udziału zostały zaproszone nie tylko osoby borykające się z niepłodnością. Okazuje się, że problem z konsekwentnym i spokojnym prowadzeniem swojego życia, nadmierne jedzenie słodyczy, insulinoopornośc czy dysfunkcje dotyczące kobiecych spraw…..dotyczą właściwie wszystkich. A dla osób dotkniętych zaburzeniami miesiączkowania lub niepłodnością stanowią niejednokrotnie problem, aby zajść w ciążę i urodzić dziecko.
Jak polubić zdrowy styl życia i poradzić sobie z przeciwnościami. Pod takim hasłem odbyło się spotkanie w Hotelu Grand Cru. Wszyscy mogli uzyskać poradę w formie zajęć wykładowo-warsztatowych specjalistów InVivo: psychologa, dietetyka oraz fizjoterapeuty uro-ginekologicznego. Spotkanie zostało poprowadzone i opatrzone szerokim komentarzem klinicznym oraz praktycznym przez dr n.med. Aleksandrę Marię Kicińską, Prezesa InVivo i lekarza prowadzącego zespół Interdyscyplinarnecgo Leczenia Niepłodności.
Spotkanie rozpoczął wykład psychologa InVivo: Marty Gabriel, podczas którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób mądrze wyznaczać nowe cele i zarządzać swoim czasem. Pytania stawiane przez prelegentkę skłaniały do refleksji i zastanowienia się nad swoją obecną sytuacją, a ćwiczenia, które zostały przeprowadzone odsłoniły wiele ciekawych aspektów w sferze: zarządzania czasem i samorealizacji.
Dietetyk Kamila Surgoft, specjalista ds żywienia w niepłodności, przekazała wiele praktycznych wskazówek, jak radzić sobie z nadmiernym apetytem na słodycze i przetrwać w dobie “słodkiego szaleństwa” proponowanego właściwie na każdym kroku i każdej etykiecie…… Przyjazna atmosfera spotkania sprzyjała zadawaniu pytań i rozmowom w kuluarach przy kawie i smacznych przekąskach.
W części edukacyjnej spotkania zostało przedstawione, jak mikrobiota jelitowa ma niedoceniany wpływ na zdrowie całego naszego organizmu.
Na koniec Zofia Barcikowska – fizjoterapeutka uro-ginekologiczna InVivo, przedstawiła szereg nieprawidłowych nawyków, które wpływają na osłabienie mięśni dna miednicy. Dzięki zajęciom praktycznym, mogliśmy nauczyć się prawidłowej higieny i nawyków sprzyjającym komfortowi, ukrytemu często w milczeniu, dotyczącemu sfery kobiecej, ale nie tylko…..
Wszystkim wykładowcom serdecznie dziękujemy za edukację i szkolenie, poświęcony czas i podzielenie się specjalistyczną wiedzą w ramach wolontaryjnego wspierania projektu Ratujmy płodność” prowadzonego przez Fundację InVivo.

W sobotę, 11 maja 2019 r. mgr Aneta Mazurowska – instruktor nauki cyklu InVivo przeprowadziła warsztaty “Medycyna NAturalnej PROkreacji” podczas Dnia Otwartgo Katolickiej Poradni Rodzinnej działającej przy Sanktuarium św. Józefa w Słupsku.

Warsztaty terapii wspomagającej w leczeniu niepłodności