Specjalista chorób wewnętrznych i immunologii klinicznej, fizjolog płodności

Specjalista chorób wewnętrznych
Specjalista Immunologii Klinicznej
Fizjolog płodności
Medical Consultant Natural Family Planning
Instruktor Metod Rozpoznawania Płodności
Twórca interdyscyplinarnego modelu leczenia niepłodności w oparciu o obraz cyklu miesięcznego kobiety. Wieloletni kierownik poradni zdrowia prokreacyjnego

 

Jestem lekarzem, który od wielu lat pracuje z parami z problemem niepłodności. Jestem Instruktorem Metod Rozpoznawania Płodności,  ukończyłam kursy związane z róznymi MRP – Metodami Rozpoznawania Płodności, posiadam certyfikat Instytutu Zdrowia Matki i Dziecka w Warszawie oraz certyfikat Amerykańskiej Akademii Płodności (konsultant medyczny NaProTechnologii).  Od wielu lat diagnozuję i leczę zaburzenia cyklu miesiączkowego na podstawie obserwacji wskaźników płodności prowadzonych przez pacjentki. Jako twórca Interdyscyplinarnego modelu leczenia niepłodności prowadzę pary niepłodne w Profesjonalnym Ośrodku Medycyny NAturalnej PROkreacji.
Zdrowie prokreacyjne i przyczyny niepłodności już od początków studiów były w sferze moich szczególnych zainteresowań.

Jestem absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację w dziedzinie Chorób Wewnętrznych ukończyłam w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych w Gdańsku. W tym samym czasie prowadziłam badania naukowe dotyczące wpływu różnych czynników na rodzaj odpowiedzi zapalnej i immunologicznej organizmu ludzkiego. Jestem autorką publikacji medycznych z zakresu chorób wewnętrznych i dietetyki. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają mi na szerokie rozumienie mechanizmów endokrynologicznych i immunologicznych, które mogą mieć wpływ na płodność. W trosce o zdrowie moich pacjentów nieustannie zabiegam o poszerzanie wiedzy, przez uczestnictwo w kursach, śledzenie bieżącej prasy medycznej, a przede wszystkim przez prowadzenie badań naukowych nad cyklem kobiecym na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończyłam dwie specjalizację w zakresie: chorób wewnętrznych oraz immunologii klinicznej.

Moja praca to przede wszystkim troska o dobro pacjenta, wnikliwe szukanie wszelkich nieprawidłowości zdrowotnych, które mogą być przyczyną niepłodności. U podłoża niepłodności może leżeć wiele różnych schorzeń. Niepłodność jest objawem wielu innych chorób, a nie chorobą sama w sobie. Nie można przywrócić płodności, nie przywracając zdrowia całemu organizmowi.

Pacjenci z problemem niepłodności, czy zaburzeniami immunologicznymi, metabolicznymi i hormonalnymi wymagają interdyscyplinarnego podejścia do zaburzeń zdrowotnych i potrzebują lekarza, który wszystkie problemy zdrowotne połączy, a następnie odpowiedzialnie ustali całościową terapię. Takie holistyczne leczenie możliwe jest przez specjalistę chorób wewnętrznych, immunologa, znawcę fizjologii cyklu kobiecego i znaczenia biowskaźników płodności.